Cementová malta Mapei Mapeslatic Turbo

Mapei Mapeslatic Turbo je dvousložková cementová malta, která se vyznačuje především krátkou dobou schnutí a zároveň svou pružností. Pro své hydroizolační vlastnosti je vhodná pro použití na terasách či balkonech, kde se dá využít jak na nové potěry, tak i na stávající dlažbu.

Mapei Mapeslatic Turbo

Hlavní výhody materiálu

Cementová malta Mapei Mapeslatic Turbo má oproti ostatním materiálům několik značných výhod. Především je použitelná i při nízkých teplotách od 5° C, což značně prodlužuje období, kdy je vhodné práci započít. Zároveň je možné ji použít i na ne zcela suché, avšak vyzrálé, podklady. Obklady a dlažby (například keramické, z přírodního kamene, či mozaiku) je možno začít pokládat za vhodných podmínek již po čtyřech hodinách od nanesení materiálu. Při nízkých teplotách se tento časový horizont pohybuje okolo 24 hodin. Velkou výhodou materiálu Mapei Mapeslatic Turbo je jeho odolnost vůči UV paprskům a především pak vůči dešti již po několika málo hodinách od nanesení, a to i za nepříznivých klimatických podmínek (vysoká relativní vlhkost, nízké teploty,…).

Ve spojení s ostatními rychlými systémy firmy MAPEI (přičemž je kompatibilní i s ostatními výrobky v rámci systému Mapeslatic), jako například Elastorapid, Granirapid, Ultralite S1 Quick či Ultracolor Plus, pak Mapeslatic Turbo umožní provést hydroizolaci, položit dlažbu či obklady a utěsnit spáry během velmi krátkého časového období. Tato cementová malta pochopitelně splňuje požadavky evropských norem EN 14891 („Lité vodotěsné výrobky pro použití pod lepené keramické obklady a dlažby“) a EN 1504-2 („Výrobky a systémy na ochranu a opravu betonových konstrukcí“).

Mapei Mapeslatic Turbo

Jak používat a proč zvolit právě Mapeslatic Turbo

Kromě materiálových výhod skýtá cementová malta Mapei Mapeslatic Turbo výhody i pro obkladače. Mezi ně patří rychlost použití na stavbě, kdy smícháním obou složek získáte velmi snadno zpracovatelnou směs, jež je třeba nanést ve dvou vrstvách s vložením výztuže (Mapenet 150 nebo Mapetex Sel). Na jeden m2 takto spotřebujete zhruba 2,4 kg materiálu (1 sada je tedy vhodná na pokrytí 15 m2).

Použití cementové malty Mapei Mapeslatic Turbo

Mezi další výhody při zpracování patří především vysoká produktivita zakládající se na rychlosti tohoto systému, využitelnost ve všech ročních obdobích a snadnost práce s materiálem. Opomenout se nesmí ani fakt, že je možno materiál použít i více než 45 minut po smíchání v nádobě.

Cementová malta Mapei Mapelastic Turbo by měla být jasnou volbou pro každého, kdo má nejvyšší nároky na kvalitu materiálu a zároveň od něj očekává co nejvyšší efektivitu z časového hlediska.