Mapegum WPS - pružná rychleschnoucí tekutá stěrka od společnosti Mapei

Produkt Mapegum WPS od společnosti Mapei je pružná rychleschnoucí tekutá stěrka určená pro hydroizolaci v interiérech. Z toho plyne, že se tento produkt využívá na hydroizolaci stěn a podlah nacházejících se v koupelnách, sprchových koutech, kuchyních a na pracovních plochách. Produkt Mapegum WPS se nanáší ještě před lepením keramických obkladů a dlažeb vyrobených z keramiky nebo přírodního kamene.

Co to vlastně Mapegum WPS je? Jedná se o jednosložkovou šedou pastu na bázi uměle vytvořených pryskyřic ve vodní emulzi. Mapegum WPS neobsahuje jakákoli rozpouštědla. Stěrka Mapegum WPS se velice jednoduše aplikuje na šikmé, vodorovné a svislé plochy a to díky její tixotropní konzistenci. Jakmile se odpaří voda, tak vznikne velice odolná a pružná hmota, která zároveň nelepí a vytváří velmi odolnou vrstvu vůči vodě.

Aplikace stěrky Mapegum WPS se provádí nejčastěji pomocí ocelového hladítka, válečku, plochého štětce nebo nástřiku. Pokud plánujete stěrku nanášet nástřikem, je možné ji zředit vodou (max. 5% vody). Podklad, na který je stěrka aplikována, musí být dokonale očištěn, musí být pevný, suchý, bez mastnot, starších nátěrů a dalších vrstev, které by neměli kladný vliv na přídržnost Mapegumu WPS k povrchu.

Stěrka Mapegum WPS se nanáší v tenkých vrstvách, které musí mít stejnou tloušťku, nejvíce však 1 mm na jednu vrstvu. Než začnete nanášet další vrstvu (napříč), tak se musíte ujistit, zda je předchozí vrstva dostatečně vyschlá. Vysychání trvá nejméně 1 až 2 hodiny, ale záleží na podmínkách okolního prostředí.

Mapegum WPS

Spotřeba materiálu

Na 1 mm tlustou vrstvu se spotřebuje 1,5 kg/m2.

Balení produktu Mapegum WPS

Balení je ve vědrech po 5, 10 a 25 kg.

Mapegum WPS

Mapegum WPS