Mapei Fuga Fresca – vysoce funkční nátěr pro sjednocení barvy povrchu spár

Fuga Fresca představuje revoluční nátěr pro snadné a především rychlé použití. Obnovte nebo upravte stávající barvy cementových spárovacích hmot dlažeb a obkladů interiérů s nátěrem Fuga Fresca.

Mapei Fuga Fresca

Kdy nátěr Fuga Fresca použít?

Fuga Fresca od MAPEI je vysoce funkční nátěr pro sjednocení barvy povrchu spár. Barevná odlišnost může být způsobena kupříkladu nesprávným zpracováním spárovacích hmot nebo jejich dlouholetým používáním.

Technické vlastnosti nátěru

Nátěrová hmota Mapei Fuga Fresca obsahuje vysoký poměr polymerů, které jsou tvořeny na bázi akrylových pryskyřic s vodní disperzí. Díky tomu získává nátěr své skvělé krycí schopnosti a nízkou nasákavost povrchu spáry. Získáte jednotný vzhled a skvělé ošetření. Celý natřený povrch je dále velmi snadno udržovatelný.

Důležitá upozornění

Fuga Frescu nepoužívejte v exteriéru ani na plochy, které jsou v trvalém kontaktu s vodou (bazény, nádrže apod.)

Na materiály cotto, přírodní kámen a další savé povrchy nanášejte nátěr Fuga Fresca pouze na povrch spáry, aby nedošlo k zabarvení obkladových prvků

Materiál je možno nanést výhradně na vyzrálý povrch spáry, a to minimálně po 48 hodinách.

Fuga Frescu zásadně nepoužívejte na epoxidové spárovací hmoty ani na dilatační (pružné) spáry, které jsou vyplněny pružnými silikonovými tmely, polyuretanem apod.

Nátěr nikdy nepoužívejte na povrch spáry, který není celistvý, soudržný a dostatečně pevný.

Jestliže jsou barevné rozdíly mezi původní spárovací hmotou a požadovanou barvou vyšší, je potřeba aplikovat více vrstev nátěru

Správné použití nátěru Fuga Fresca

Lahvička s dávkovačem

Před použitím obsah lahvičky protřepte. Po odstranění zátky natřete povrch spáry tak, že stisknete lahvičku a připevněná houbička se nasákne. Pomocí této houbičky poté spáru natíráte. Povrch spáry musí být čistý, hladký a bez jakýchkoliv částic, které by narušovaly povrch, plísní a vápenatých usazenin. Po nanesení nátěru několik minut počkejte, než nátěr na povrchu spáry zaschne. Posléze můžete odstranit vlhkou spárovací houbou z povrchu podkladu (či dlažby) možné zbytky nátěru. Houbičku na lahvičce poté důkladně omyjte.

Kyblík

Před použitím je třeba nátěrovou hmotu důkladně promíchat. Pomocí štětce nanášejte nátěr na dokonale čistý povrch spáry. Je třeba povrch zbavit plísně, vápenatých usazenin a všech nesoudržných částic. Po několika minutách nanesený nátěr zaschne, pomocí navlhčené spárovací houby odstraňte z povrchu obkladu či dlažeb možné zbytky nátěru.

Barvy

Nátěr je dodávaný v barvách dle vzorníku MAPEI pro spárovací hmoty: 100, 103, 110, 111, 112, 113, 114, 120, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 149, 150, 160, 161, 162, 170, 171, 172, 174, 180, 181 a 182.

Mapei Fuga Fresca - vzorník

Spotřeba

Materiál Fuga Fresca má proměnlivou dobu spotřeby v závislosti na šířce spár a formátu obkladových prvků.

Balení

Lahvičky s dávkovačem mají hmotnost 160 g, kyblíky pak o hmotnosti 1kg.

Skladování

Nátěr Fuga Fresca lze skladovat po dobu 24 měsíců v původním a dobře uzavřeném obalu, který je uložen v obvyklých podmínkách. Chraňte před mrazem.

Bezpečnostní předpisy pro přípravu a použití na stavbě

Fuga Fresca nepatří mezi nebezpečné látky vzhledem k běžnému třídění přípravků. Doporučujeme však s přípravkem manipulovat v ochranných rukavicích a brýlích a pracovat v souladu s bezpečnostními pravidly, která jsou běžná při práci s chemickými látkami. Bezpečnostní list bude vydán na požádání.

Materiál pro profesionály

UPOZORNĚNÍ

Výše uvedené údaje a předpisy odpovídají dlouhodobým zkušenostem z praxe. Jejich charakter je informativní a vztahuje se především na typické a bezchybné činnosti s daným materiálem. Před konkrétním použitím je nutno posoudit, zda je výrobek vhodný pro určitou činnost. Spotřebitel je povinen přijmout absolutní zodpovědnost za následky, které vznikly nesprávným použitím výrobku.