Penetrační nátěr Mapei Primer G

Penetrace Mapei Primer G patří k top produktům předního světového výrobce lepicích tmelů a chemických výrobků pro stavebnictví. Oblíbený penetrační nátěr Mapei Primer G funguje na bázi syntetických pryskyřic. Po aplikaci vysychá a výsledkem je elastický, celistvý a třpytivý film. Pomocí tohoto filmu je povrch zpevněný a savost podkladu je sjednocená. Výrazně se zlepšuje přídržnost stěrek, lepidel na tapety, lepidel pro obklady a dlažbu, nátěrů a omítkových malt k podkladu.

Mapei Primer G

Oblasti použití Mapei Primer G

S Mapei Primer G můžete zpevnit sádrové povrchy před aplikací keramických obkladů a dlažeb. Je vhodný jako adhezní můstek pro stříkané omítky na bázi sádry. Mapei Primer G Vám také pomůže zlepšit přídržnost stěrek k cementovým podkladům nebo podkladům na bázi anhydritu, sádry, asfaltu, keramiky a mramoru. Navíc při aplikaci samonivelačních stěrek snižuje Mapei Primer G tvorbu vzduchových bublin, zabraňuje příliš rychlému vysychání stěrky a zvyšuje samonivelační schopnost stěrek. Umí i sjednotit savost cementových nebo sádrových podkladů. Při lepení tapet na stěny aplikace Mapei Primeru G sníží spotřebu lepidla a následně napomůže případnému odstranění tapet.

Díky tomu, že penetrace Mapei Primer G není vznítitelná, můžete ji bez obav použít i v uzavřených a nevětraných prostorech.

Věnujte pozornost i tomu, kam se Mapei Primer G nehodí. Penetrační nátěr Mapei Primer G nepoužívejte v exteriérech. Dále není vhodný pro magnezitové podklady a pro použití při nebezpečí vzlínající kapilární vlhkosti.

Mapei Primer G

Spotřeba a aplikace Mapei Primer G

Spotřeba penetračního nátěru Mapei Primer G závisí vždy na poréznosti a savosti podkladu. Obvykle se pohybuje mezi 0,1 a 0,2 kg/m2. Penetraci musíte nanášet na suchý a čistý podklad, který je zbavený olejů, mastnoty a zbytků nátěrů. Anhydritové podklady musí být předem obroušeny a zbaveny prachu.

Penetrace Mapei Primer G se obvykle ředí v poměrech 1:1 až 1:3 s vodou podle druhu podkladu, na který se bude aplikovat. Natírá se plochým štětcem nebo stříkacím zařízením. Při plánování následných prací počítejte minimálně se dvěma hodinami nutnými pro vysychání penetrace.

Čištění Mapei Primer G

Po skončení práce s Mapei Primer G použité nádoby a pomůcky ihned omyjte vodou. Pokud to nestihnete, případně se zbytky materiálu neodstraní dokonale, čeká Vás mechanické čištění.

Mapei Primer G 1 l