Stavební chemie značky MAPEI

Produkty stavební chemie již nabízí celá řada výrobců. Pochopitelně se ale také různí kvalita i komplexnost nabídky. Pokud chcete pro svou stavbu to nejlepší, nevybírejte jen podle ceny nebo reklamy, volte výrobky, se kterými jsou spokojeni i profesionálové. Jedním z výrobců, který splňuje vysoké požadavky na kvalitu a i šíři nabídky, je firma MAPEI.

Historie společnosti MAPEI

Firma MAPEI byla založena v roce 1937 v Itálii, konkrétně v Miláně. Postupným rozšiřováním nabídky a neustálým zvyšováním kvality svých výrobků (cca 5 % svého celkového obratu MAPEI investuje zpět do výzkumu a vývoje) se firma Mapei vypracovala mezi nejuznávanější značky ve své kategorii a to v celosvětovém měřítku. Patří mezi přední výrobce chemických výrobků pro stavebnictví.

Skupinu MAPEI tvoří v současnosti 65 poboček s 62 výrobními závody, které působí na pěti kontinentech ve 30 zemích světa. Každá pobočka je vybavena laboratoří kontroly jakosti. Kromě toho MAPEI vytvořila po celém světě síť obchodně-technických kanceláří, kde nabízí hodnotný technický servis, který oceňují nejen projektanti, ale i profesionální realizační firmy.

Společnost Mapei

Co MAPEI nabízí?

Co se týče stavební chemie, nabízí MAPEI téměř vše! Jen aktuální ceník společnosti MAPEI obsahuje 1155 položek! Nabízí se stavební chemie všech možných variant – v pytlích, v kyblících, v tubách, v sypkém nebo tuhém provedení. Díky takto širokému sortimentu objeví vhodný produkt opravdu každý, ať už domácí kutil či profesionál.

Mezi nejznámější výrobky od firmy MAPEI patří Adesilex P9, Kerabond, Keraflex, Granirapid, Elastorapid, Mapesil AC, Mapeflex, Mapelastic, Mapegum WPS, Primer G, Eco Prim Grip a mnohé další. Může se zdát nemožné z tak široké nabídky zvolit ten správný produkt. Kvalitní prodejce či dodavatel Vám vždy rád poradí s výběrem toho nejlepšího řešení pro Vaše potřeby.

Sháníte cementovou spárovací hmotu? Zkuste Ultracolor Plus. Je tvrdá, protiplísňová, rychle tuhnoucí, odpuzuje vodu a je dostupná v 27 různých barevných odstínech. 

Potřebujete hydroizolaci? Můžete použít Mapelastic – jednu z nejznámějších dvousložkových hydroizolací na balkóny a terasy na našem trhu. Je dlouhodobá a spolehlivá. Pro nejnáročnější místa vyvinul MAPEI ještě Mapelastic Smart – ta má vyšší flexibilitu a pružnost. Pro méně náročné aplikace můžete zkusit jednosložkovou hydroizolaci Monolastic, která vám dělá radost i svou cenou.

Mezi top produkty patří již zmíněná akrylátová penetrace Primer G nebo také cementové flexibilní lepidlo Adesilex P9 (třída C2TE), oba výrobky nabízí skvělý poměr cena versus kvalita.

Produkty Mapei

Kde využijete produkty značky MAPEI?

Nespornou výhodou stavební chemie MAPEI je komplexnost jejich nabídky. U MAPEI najdete řešení prakticky všeho, co se může na stavbě vyskytnout, přičemž ale nejste ochuzeni na kvalitě. Ba naopak. Budete zcela jistě překvapeni, s jak kvalitními produkty pracujete.

A kde všude materiály stavební chemie MAPEI využijete? Mohou to být například:

  • stavby nových budov,
  • rekonstrukce – interiérů i celých objektů,
  • opravy historických i moderních budov,
  • stavby a opravy balkónů, teras, verand, bazénů, koupelen, podlah a dalších,
  • revitalizace panelových domů,
  • stavby a opravy mostů, vodohospodářských děl,
  • stavby a opravy silničních i železničních staveb,
  • podzemní stavitelství
  • a samozřejmě i další stavební obory jako například obklady a dlažba – MAPEI nabízí vše pro pokládku; podlahy – dřevěné i měkké krytiny; sanace betonů, zdí; průmyslové podlahy; zateplovací systémy; malba – ochranné i dekorativní nátěry a stěrky a také přísady do betonů a malt.

Využití MAPEI

MAPEI a ekologie

Pokud je pro vás důležitá ochrana životního prostředí a snažíte se volit produkty, které jsou vyráběny s ohledem na ekologii, budete i v tomto ohledu spokojeni s nabídkou stavební chemie MAPEI. V sortimentu totiž naleznete i celou řadu kvalitních výrobků MAPEI ECO, které spolehlivě fungují bez obsahu chemických rozpouštědel. Chrání tak zdraví všech, kdo s těmito materiály pracují.

Všechny materiály ze skupiny stavební chemie MAPEI jsou ve shodě s platnými evropskými normami a jsou opatřeny příslušnými certifikáty kvality a bezpečnosti.

MAPEI