ULTRAPLAN ECO 20 od Mapei

ULTRAPLAN ECO 20 od firmy Mapei je samonivelační hmota (stěrka), která rychle vysychá.

Využití samonivelační hmoty ULTRAPLAN ECO 20

Výrobek Ultraplan Eco 20 se používá pro zarovnávání a zahlazování nových i stávajících podkladů, které se nachází v interiéru. Používá se pro tloušťky podkladů od 1 do 10 mm a to před samotnou pokládkou dlažby nebo podlahových krytin, které vyžadují vysokou odolnost. Ultraplan Eco 20 je velmi vhodný pro místa, kde je zatížení hlavně pojezdy kolečkových křesel.

Samonivelační hmota Ultraplan Eco 20 od Mapei

Ultraplan Eco 20 je klasifikovaný jako CT-C20-F5-A1n-s1 dle EN 13813.

Produkt Ultraplan Eco 20 je určený jen pro použití v interiéru. Nejčastěji se používá v hotelech, divadlech, školách, nákupních centrech a nemocnicích.

Příklady využití

Ultraplan Eco 20 můžete využít k vyrovnávání betonových podlah a cementových potěrů nebo potěrů, které jsou vytvořeny z produktů Topcem, Mapecem, Topcem Pronto nebo Mapecem Pronto. Dále je vhodné jej použít na vyrovnání anhydridových podkladů, ale samozřejmě s využitím vhodného penetračního nátěru jako například produkt Primer G nebo Eco Prim T. Dále se Ultraplan Eco 20 používá k vyrovnání podlahových chladících nebo topných systémů. Další možností použití je vyrovnání podlah z betonu, terrazza, keramiky, přírodního kamene nebo magnezitu, které již na tomto místě byly.Samonivelační hmota Ultraplan Eco 20 od Mapei

Technické vlastnosti produktu ULTRAPLAN ECO 20

Tento výrobek se skládá ze speciálních cementů s tuhnutím, které je velice rychlé. Dále se skládá z hydratace, křemičitého písku vybrané granulometrie, pryskyřic a speciálních přísad, které jsou vyvinuté výzkumnými pracovníky v laboratořích firmy Mapei. Sloučením těchto složek dělá z produktu Ultraplan Eco 20 šedý prášek.  Pokud smícháte Ultraplan Eco 20 s vodou, získáte velmi rychle schnoucí tekutou a snadno zpracovatelnou hmotu, která je perfektně samonivelační a má obrovskou přídržnost k podkladu. Pomocí automatického tlakového čerpadla lze produkt Ultraplan Eco 20 aplikovat ve vzdálenosti více jak 100 metrů.

Je možno produkt Ultraplan Eco 20 nanášet v tloušťkách do 10 mm během jednoho pracovního kroku a přitom nedochází ke smrštění nebo tvorbě trhlin. Tento produkt dále dosahuje velmi dobré pevnosti v tlaku a v tahu. Je také velmi odolný vůči vtisku a oděru. Pokud chcete nanášet větší tloušťky než 10 mm (max. 20 mm) je vhodné využít jiného produktu, například Ultraplan Maxi. Protože hydratace produktu Ultraplan Eco 20 je velmi rychlá, můžete provádět pokládku většiny typů podlah již po asi 12 hodinách a to bez ohledu na aplikované tloušťce vrstvy. Pokud máte pružné povlakové krytiny, vyčkejte s pokládkou nejméně 24 hodin.

Výstrahy

  • Pokud již směs začala tuhnout, nepřidávejte do ní vodu.
  • Do směsi nepřidávejte vápno, cement ani sádru.
  • Produkt Ultraplan Eco 20 nepoužívejte pro vyrovnávání v exteriéru.
  • Produkt Ultraplan Eco 20 nepoužívejte pro podklady, které jsou vystavené trvale prosakující vlhkosti.