Výrobky Mapei pro dřevěné krytiny - Základní penetrace dřevěných krytin

Italská společnost Mapei založená roku 1937 v Miláně patří k předním světovým výrobcům lepicích tmelů i dalších chemických výrobků pro stavebnictví. Mezi produkty, které nabízí, je i široká škála výrobků určených pro práci s dřevěnými podlahovými krytinami.

Produkty MAPEI

Základní penetrace dřevěných krytin

Pokud se rozhodnete pro dřevěnou podlahu, která má jistě mnoho estetických i jiných kladů, budete při její realizaci pravděpodobně čelit hned několika výzvám. V případě panelových domů to nejspíše bude nerovnost podlahy, kterou bude nutné nejprve vyrovnat. Majitelé novostaveb budou zase nejspíše bojovat se zbytkovou vlhkostí betonu. Tato vlhkost představuje velmi zásadní problém, protože by mohla unikat do dřevěné krytiny a postupně ji zničit. V obou případech bude nutné základ podlahy nejprve ošetřit penetračním roztokem, který vytvoří izolační vrstvu, na které bude možné vybudovat základy podlahy.

Produkty Mapei pro základní penetraci dřevěných krytin

Mapei ECO PRIM GRIP

Tento univerzální penetrační nátěrprimer na bázi akrylových pryskyřic ve vodní disperzi a křemičitých plniv je určen ke zvýšení soudržnosti a přilnavosti podkladů, omezení a sjednocení savosti a zvýšení přilnavosti následných stěrek (pro vyrovnání nerovností) a lepidel na obklady a dlažby. Nátěr je připravený k okamžitému použití a lze jej nanášet na beton, cihly, sádrokarton, pórobeton, keramiku, omítky, nátěry a sádru.

ECO PRIMER GRIP

Mapei ECO PRIM G

Primer G je penetrační nátěr na bázi syntetických pryskyřic, který po aplikaci vysychá a tvoří elastický, celistvý, třpytivý film.  Povrch se jím zpevní a sjednotí se jeho savost. Je to klíčové ošetření, které celkově zlepší přídržnost stěrek, nátěrů, lepidel na tapety, tmelů, lepidel pro obklady a dlažbu a omítkových malt k podkladu. U sádrových a cementových podkladů Primer G zabraňuje nežádoucím chemickým reakcím, které ve vlhkém prostředí tvoří soli. Následně by tak mohlo dojít k oddělení vrstev podkladu od sebe. Využijete ho např. při přípravě cementových povrchů před nanesením samonivelačních nebo tixotropních vyrovnávacích stěrek. Dále se nátěr Mapei ECO PRIM G hodí pro penetrace mezi první a druhou vrstvou stěrky, poté co první vrstva zcela vyschla. Ošetříte s ním též cementové povrchy před použitím stěrek na bázi sádry nebo povrchy na bázi anhydridu před aplikací cementových stěrek.

Nátěr PRIM G též snižuje tvorbu vzduchových bublin při aplikaci samonivelačních stěrek a rovněž zabraňuje příliš rychlému vysychání, čímž zvyšuje jejich samonivelační efekt.

ECO PRIMER G

Mapei ECO PRIM T

Mapei ECO PRIM T je profesionální akrylový nátěr – primer ve vodní disperzi bez obsahu rozpouštědel s velmi nízkým obsahem organických těkavých látek. Využijete ho zejména ke zvýšení přídržnosti vyrovnávacích stěrek na všechny savé i nesavé povrchy v interiéru. Má vynikající odolnost vůči vlhku, stárnutí a vyšším teplotám.

Své využití najde zejména při přípravě cementových potěrů, hutných a hladkých betonových podlah před prováděním vyrovnávacích stěrek. Můžete s ním také ošetřit povrchy se zbytky lepidel starých stěrek, dobře držících na podkladu před provedením vyhlazovací stěrky nebo před použitím cementových lepících tmelů. Dále jej lze aplikovat před nanesením vyrovnávací stěrky nebo lepidla na povrchy na bázi sádry, anhydridu, dřeva, lodní překližky, dřevotřísky a teraca, dlažby z keramiky a přírodního kamene před aplikací vyrovnávací stěrky nebo lepidla.

Eco Prim T má vzhled bílého latexu a je připraven k okamžitému použití. Samotná aplikace je velmi snadná, nanáší se přímo na povrchy štětcem nebo válečkem.

Produkty spol. Mapei označené jako „ECO“ jsou opatřeny certifikátem a označením EMICODE EC1, což znamená, že mají jen velmi nízký obsah organických těkavých látek. Z tohoto důvodu jsou naprosto neškodné jak pro pracovníky, kteří aplikaci provádějí, tak pro konečné uživatele ošetřených prostor.

ECO PRIMER T