Domácí kosmetika z černého čaje

Černý čaj je skvělým zdrojem kofeinu, který můžeme přijímat, pokud chceme třeba omezit pití kávy. Má totiž mimo kofein i spoustu skvělých účinků na naše tělo. Stejně jako třeba zelený čaj, i černý je bohatý na antioxidanty, takže chrání naše tělo proti volným radikálům. Působí také částečně jako prevence proti onemocněním srdce, zrychluje náš metabolismus a pomáhá nám v boji proti stresu. Kromě toho je také skvělý pro naši pleť. Nevěříte? Je to tak. Díky černému čaji může být vaše pleť krásná, zářivá a mladistvá. Některé kosmetické produkty jsou dost drahé, ale my vám dáme typy na takové, které si můžete s pomocí černého čaje vyrobit doma sami. Nezapomeňte, že na takovou kosmetiku je lepší použít černý čaj bez dalších ingrediencí. Zde najdete velký výběr čistých černých čajů Darka-shop.cz.

čaj

Exfoliační pleťová maska

Exfoliace je důležitá. Pomáhá nám zbavovat se odumřelých kožních buněk a obnovovat pleť, díky čemu působí více mladistvě a napomáhá třeba i proti akné. Jednoduchou exfoliační masku si můžete vyrobit z černého čaje a medu. Uvařte si černý čaj a po vychladnutí přimíchejte polévkovou lžíci medu. Poté směs naneste na obličej, krk, dekolt a po dvaceti minutách opláchněte.

Zarudnutá a podrážděná pokožka

Černý čaj má zklidňující účinky, což můžete využít, pokud máte podrážděnou pleť od slunce, aktivních látek v kosmetice nebo třeba trpíte na bolestivé akné. Jednoduše dejte sáček černého čaje do horké vody a po asi třech minutkách ho vyjměte. Dejte ho na 15 minut do lednice a po uplynutí doby s ním potírejte podrážděné místo. Opakujte pravidelně, dokud podráždění nezmizí.

čajové sáčky

Maska pro jemnou pokožku

K výrobě této masky budete potřebovat černý čaj a avokádo. Avokádo je významným zdrojem zdravých tuků a vitamínů. Polovinu zralého avokáda rozmačkejte a přidejte k němu dvě lžičky černého čaje. Po promíchání naneste na obličej a nechte působit asi 20 minut. Po opláchnutí je vaše pokožka jemnější a hladší.