Každý z nás má jiné preference při výběru autožárovky H7

Rozhodnutí, jakou autožárovku do předních světlometů namontovat, je plně v režii každého majitele či provozovatele vozidla.

Doba životnosti versus bezpečnost provozu na silnici

Před půl stoletím to měli řidiči motorových vozidel jednodušší, nemuseli se rozhodovat, jakou žárovku do předních světlometů nainstalovat, ostatně, jednodušší situace byla svým způsobem v automobilovém průmyslu obecně. Vyrábělo se jen několik typů vozidel, světlomety byly snadno demontovatelné, výměnu žárovek zvládl každý během několika minut a v prodejnách „Mototechny“ byly k dostání pouze základní modely v jedné typové řadě, obvykle i s jednotným typem patice.noční provoz na dálnici
Dnes je nám nabízena celá řada autožárovek H7 Lightpark.czod mnoha výrobců a tržní prostředí udržuje neustálý tlak na kvalitu a dostupnou cenu, to ovšem řidičům příliš rozhodování neusnadní – ačkoliv si mnozí z nás uvědomují, že kvalitu můžeme očekávat především u značkových žárovek, musíme nakonec zvolit, jaké z nich dáme přednost.

Pokládejte sami sobě otázky, které vám usnadní volbu vhodné žárovky

A zde je třeba zvážit způsob jízdy, jaký v našem případě převládá, a co preferujeme: Jezdíme častěji v noci nebo v průběhu dne? Odehrává se většina našich cest na osvětleném silničním úseku, anebo se pohybujeme převážně na silnicích druhé a třetí třídy, s nezpevněnou krajnicí, kde se nemůžeme spolehnout ani na střední dělicí pruh? Stačí nám standardní osvit, nebo raději zvolíme více světla, i za cenu kratší životnosti a častější výměny žárovek? Preferujeme co nejméně zásahů do světlometů a tím pádem velmi dlouhou životnost žárovek? Máme potíže se zrakem, šeroslepostí, nosíme dioptrické brýle nebo kontaktní čočky a při snížené viditelnosti se nám hůře řídí?večerní jízda s rozsvícenými světly
Raději si sami sobě položte otázek více, než se rozhodnete, kterým autožárovkám dáte přednost. Šíře sortimentu značkových výrobků je dnes dostatečná pro každého řidiče a jeho specifické nároky.