Menstruace bez bolesti

Během menstruace se celá řada žen setkává s různými typy bolesti. Nejčastější je bolest břicha. Tu mohou dokonce podpořit nevhodně zvolené menstruační pomůcky. Tampony, které patří mezi nejoblíbenější menstruační pomůcky, mohou způsobovat křeče v břiše a dokonce i syndrom toxického šoku. Právě tamponům by se měly vyhýbat slečny, které ještě nemají aktivní sexuální život. Některé ženy opravdu zpozorovaly významné zlepšení bolestí během menstruace v době, kdy přestaly používat tampony. Pokud vám nevyhovují vložky, zkuste třeba menstruační kalhotky, které bolest nezpůsobují. Za pokus to rozhodně stojí.

bolest břicha

5 tipů, jak zmírnit bolest během menstruačních křečí Myfemini:

Čaje – na trhu existuje celá řada bylinných čajů, které se skládají z bylinek jako je například legendární kontryhel. Bylinky umí mírnit menstruační bolesti. Je ale potřeba je pít preventivně.

Obklady – na různé typy bolestí se používají obklady. Na bolesti způsobené menstruací se používají teplé a suché obklady. Ideální jsou solné nebo peckové polštářky, které se dají napřít v mikrovlnce.

Klid – nic na bolesti nepomáhá tak jako klidový režim. Menstruační bolesti mohou být i natolik silné, že žena není schopna běžného života. Proto je vhodné dodržovat klidnější režim.

bílé kalhotky

Léky – léky používáme k řešení zdravotních problémů celkem často. Většina žen automaticky sahá právě po lécích na bolest, protože dokážou alespoň na nějakou dobu ulevit.

Masáže – i když se vám to možná nezdá, je dobré dát jim šanci. Poproste partnera, aby vám jemně masíroval břicho přírodními oleji. Oleje obsahují přírodní silice, které pomáhají s bolestmi různých typů.

Možností jak se zbavit menstruačních bolestí je hned několik a rozhodně stojí za to je vyzkoušet. Není třeba trpět několik dní v kuse nesnesitelnými bolestmi, které mohou řadu žen dokonce upoutat na lůžko.