Vozte své děti bezpečně

Bez kočárku si řada rodičů neumí představit péči o dítě. Kočárek může pomoct při procházkách, nákupech i při hlídání rodinnými příslušníky. Pro spoustu rodičů je to nepostradatelný pomocník, ve kterém se dítě vozí několik let. Prvním kočárkem je klasický hluboký kočárek, který poskytne novorozenému miminku bezpečí a prostor. Ochrání ho před nepřízní počasí a dokáže se díky tomu v kočárku i pěkně prospat. Celá řada dětí nedokáže spát jinde než v kočárku, a i to je důvod, proč jej lidé kupují.

žena s kočárkem

Holčička nebo chlapeček?
Někomu to přijde zvláštní, ale stejně naprostá většina rodičů obléká svým dětem oblečení a hračky podle pohlaví. Někdo nedá dopustit na kočárek v neutrálních barvách, aby se dal bez problému v případě potřeby použít i pro sourozence, ale někteří rodiče si neváhají pořídit kočárek v barvách – typicky modrý pro chlapečka a růžový pro holčičku.

Máte chlapečka a chcete tyrkysový kočárek? Určitě to není problém, protože na trhu je mnoho výrobců, kteří vyrábí kočárky i v těchto barvách. Koupit můžete buď barevnou stříšku a nebo existují i kočárky, které mají barevnou celou hlubokou korbu i sportovní nástavbu a autosedačku, uvažujete-li o trojkombinaci. Barevné varianty kočárků jsou buď jednobarevné a nebo doplněny různými obrázky. Design u řady rodičů rozhoduje o tom, jestli si kočárek koupí nebo ne, a výrobci to moc dobře ví.

kočárek

Kočárek byste každopádně měli kupovat pouze po zralé úvaze a hlavně po jeho osobním vyzkoušení. Pokud si kočárek osobně nevyzkoušíte, riskujete, že vám nebude sedět výškově a že budete mít problém ho složit a dát do auta. Tomu se vyhnete jedině tím, že si půjdete kočárek koupit do specializovaného obchodu osobně. Personál vám ochotně poradí s výběrem a díky tomu vyberete ten nejlepší kočárek jak pro vaše miminko, tak i pro vás a vašeho partnera.