Bez proudu nemusíme zůstat


Civilizace si přímo žádá využívání elektrické energie. Kdyby této nebylo, ustrnul by se vývoj kdesi daleko v minulosti, bez ní by nám chyběla spousta vymožeností, z nichž už dnes mnohé považujeme vlastně za naprostou samozřejmost. A protože bychom se nechtěli vrátit do stavu, který tu byl před totálním rozšířením používání elektřiny, musíme akceptovat mimo jiné i to, že je nutno platit dodavatelům proudu za jejich služby. A to navzdory tomu, že se nám v poslední době ceny elektřiny ani trochu nelíbí.

Elektřina u nás prostě neskutečně podražila, ale my se od ní přesto nemůžeme jednoduše odříznout. Na rozdíl od spousty jiného zboží u ní totiž nelze říci, že je příliš drahá a že ji tedy kreativně nahradíme něčím jiným. Elektřinu totiž ničím relativně podobným nahradit nelze.

elektrické osvětlení

A tak platíme i takové účty, nad nimiž se nám přímo protáčejí panenky. Akceptujeme třeba i neakceptovatelné ceny. Pokud tedy nevíme, jak na tuto nepříjemnou situaci vyzrát.

A dá se na ni vlastně nějak vyzrát? Věřte mi, že dá. Existuje totiž i solární alternativa. Můžeme si prostě sehnat solární panely, nechat si je u sebe nainstalovat, a ať už potom používá solární panely Brno nebo kterákoliv jiná lokalita, jedno je jisté. A to skutečnost, že elektrická energie získávaná v těchto ze sluneční energie je zaručeně výhodná. Je totiž bezplatná. Jakmile máme solární panely, neplatíme nic ani těmto, ani slunci. Platíme jenom jednou, a to když si tyto panely pořizujeme. A pak už jenom sklízíme plody takové investice.

solární panely

A zastáváte-li tedy i vy názor, že je dnes elektřina neúnosně drahá, pojďte vsadit na solární panely také. Získáte díky tomu možnost ušetřit, aniž byste se museli ve spotřebě elektřiny citelně omezovat. A bude vám vlastně naprosto jedno, co si dodavatelské firmy účtují.

Nad vlastní elektřinu prostě není. A nebude.