Elektřina může být zadarmo


Už jsme si snad i zvykli na to, že je všechno pořád dražší a dražší. Mnozí z nás už dokonce rezignovali a ani nedoufají, že by zase jednou mohlo být levněji a tedy lépe. A kdybychom takovým lidem řekli, že mohou mít něco z toho, co tak významně podražilo, dokonce zadarmo, možná bychom byli považováni za blázny, nemající všech pět pohromadě. Protože je-li něco drahé, nikdo nám to nedá zadarmo. Ale věřte mi, že v jednom ohledu tu taková možnost vážně je. A týká se dodávek elektřiny. Ta je totiž jednou ze záležitostí, které v posledních letech podražily nejvíce, ta zatěžuje rodinné rozpočty našinců často víc než dost, ale současně je to jedna z mála záležitostí, za které vlastně ani nemusíme platit, a to, aniž by se to nějak podepsalo na našich životních podmínkách a možnostech, které máme.

solární panely

Jenom to chce jednu změnu. Je totiž samozřejmé, že mám elektrárny a distribuční firmy samozřejmě elektřinu zadarmo dodávat nebudou a ani stát nám neodpustí její zdanění. Ale nemusíme být závislí jenom na těchto. A když vsadíme na sluneční konkurenci, můžeme mít elektřiny dost, a to zadarmo.

solární panely

Kromě dávno známých zdrojů elektřiny, jimiž jsou velké elektrárny různých druhů, už je nám lidem k dispozici i fotovoltaická elektrárna 10kwp https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/, a když máme tu, je pochopitelné, že za proud nic neplatíme. Protože je takové zařízení naše a elektřinu v něm vyrábí bezplatné slunce, takže za co bychom měli komu platit? Nikomu za nic. A tato skutečnost se lidem samozřejmě líbí. Zbavit se placení možná i extrémně vysokých účtů za elektřinu je příjemné. A proto spousta lidí zvažuje, že si takové solární zdroje elektřiny také pořídí, pokud se tak ještě nestalo. Stačí si něco takového koupit a může nám být docela jedno, jak se budou ceny elektrické energie na trhu dále vyvíjet.