Jak hustá je síť lékáren LIFE

Jedním z nejpotřebnějších typů obchodů jsou bezesporu lékárny. Právě v nich kupujeme léky, které nám mohou i zachránit život. Avšak zatímco dříve byl každý obchod prakticky sám pro sebe, dnes existují celé řetězce lékáren, podobně jako je tomu u supermarketů. Ty pak mají své prodejny po celé republice, což má samozřejmě velké výhody. Zde ovšem záleží na tom, jak jsou tyto pobočky rozmístěny. Podívat se můžeme například na síť lékáren LIFE Technolife. Ta sice není až tak známá v porovnání s některými jinými značkami, avšak i ona se na našem trhu stále více prosazuje.

znázornění sítě lékáren

Výhodou zde je, že má zastoupení prakticky po celé republice. To znamená, že není problém, pokud si objednáme nějaký přípravek přes internet, nechat si jej poslat na nejbližší prodejnu, což vyjde podstatně levněji, neboť v tomto případě nemusíme platit poštovné a balné. Ovšem, jak již bylo řečeno, zde záleží na tom, kolik má daná firma poboček. Pokud nějakou najdeme prakticky v každém větším městě, pak zde není příliš velký problém. Avšak není to pravidlem. Zvláště u těch menší, jako je již zmíněná firma LIFE, se setkáváme s tím, že je jich méně.

znak lékárny

Pravdou však je, že se tato situace postupně zlepšuje. Prodejny přibývají, a s tím i možnosti pro zákazníky. A není pochyb o tom, že ti to bezesporu oceňují – samozřejmě však pouze za předpokladu, že jsou tyto lékárny vybaveny vším potřebným, včetně těch nejprodávanějších léků. Rozhodně totiž nevypadá dobře, pokud budeme muset čekat i na acylpyrin. Naštěstí zásobování bývá obvykle dobře vyřešeno, i když je potřeba přiznat dnešní krizi, především co se týče antibiotik pro děti. To však není vinou jedné konkrétní společnosti, ale problém, který zasahuje všechny lékárny, bez ohledu na jejich vlastníka. Je však pravdou, že naprostá většina lidí chodí do té nejbližší, bez ohledu na to, o jakou firmu se jedná. I proto je na místě, aby se každá z nich snažila mít co nejvíce poboček.