Moderní kuchyně je nejen ozdobou domu


Zdědili jste po rodičích dům a začínáte s jeho rekonstrukcí? Pak byste to mohli provést po vzoru těch, co se řídí selským rozumem – postupovat na základě priorit a zařizovat dům dle těchto preferencí, nikoli na základě módních trendů. Moderní trendy vám mohou nařídit kde co a nakonec zjistíte, že jejich rady nestojí za nic.

Když je kuchyně moderní

Módní trendy se dotýkají každé místnosti v domě a bytoví designéři vám mohou vypracovat projekt za statisíce korun, kdy necháte vyměnit v podstatě vše, co se v obytném prostoru nachází. Toto ale není příliš moudré, výhodnější je postupovat obezřetně a postupně, krok za krokem. Začít byste měli u dvou základních věcí – zprovoznění a zařízení koupelny a kuchyně, vše ostatní může prozatím počkat, zejména obývací pokoj či ložnice. Mezi námi jsou i lidé, co se jako mladí manželé rozhodli mít prozatím v ložnici namísto nábytku kartonové krabice pro uložení oblečení, protože to zásadní, co je třeba rekonstruovat jako první, jsou prostory pro provádění hygieny a přípravu pokrmů.

moderní kuchyně

Kuchyně a koupelna v jeden termín

Jestliže poptáváte novou kuchyň a současně s tím rekonstruujete i elektrické a instalatérské rozvody, spojte to v jeden celek s koupelnou a toaletou. Budete pak mít méně starostí v budoucnu a hlavně při jednom „nepořádku“ se vám podaří vytvořit to hlavní, co by v každém bytě mělo být nejen funkční, ale i přijatelné po estetické stránce.

okno v kuchyni

Pobyt v rekonstruované koupelně a kuchyni vám také dodá více sil a zlepší náladu, jsou to přece jen prostory, kde relaxujeme, provádíme intimní hygienu, a je tu tolik potřebný klid. Stejně tak v moderní kuchyni v Praze máme klid na posezení u stolu s nějakým chutným pokrmem. Kromě rekonstrukce topení se pak v dalších místnostech (pokud se tu přímo nebourají příčky) provádí stavební práce v menším rozsahu a někdy postačí pouze malování http://www.policie.cz/clanek/policiste-ridi-hlidky-v-celem-kraji.aspx a pokládka podlahové krytiny.