Můžete mít vodu zadarmo!

Pokud byste si postavili rodinný domek na Islandu, měli byste možná to štěstí, že byste na zahradě měli svůj vlastní vrt a z něj získávali nejen pitnou vodu pro běžné použití v domácnosti, ale dokonce téměř vařící vodu, která by vám ohřívala celou domácnost. Proto si v hlavním městě Reykjavíku mohou dovolit i vyhřívané chodníky, které v zimě přijdou vhod. Na našich zahradách se ale musíte spokojit pouze s vodou pitnou a studenou.

gejzír

Ušetřit za vodné díky vlastní studni? Ano, jde to! Do určitého množství odběru vody můžete čerpat vodu ze studny bez poplatku za vodné, ale nevyhnete se stočnému, pokud jste připojeni na kanalizaci. Pořídit si vlastní studnu je tedy velice výhodné a pokud máte i jen minimální šanci, že pod vašim pozemkem se nachází vhodný pramen, máte možnost vyzkoušet proutkaře nebo si objednat průzkumný vrt cena. Budete mít jistotu, že se na vaši zahradu dostanou odborníci, kteří ví co a jak a pokud máte pod pozemkem i slabý pramen, firma jej vrtem jistě objeví.

Ušetřit za náklady, které jsou jednoznačně s naším životním stylem spojené, a to je voda, bez které už bychom nemohli civilizovaně existovat, to je důvod nejen vybudovat si vlastní studnu, ale také využívat dešťovou vodu. Ne na vše okolo domu potřebujeme vodu pitnou, takže proč nevyužívat vodu, která nám doslova spadne z nebe.

vrt

A ušetřit můžete i za stočné. Můžete si u rodinného domku vybudovat vlastní čističku odpadních vod. Budete mít na výběr z několika možností, z nichž některé jsou zcela ekologické a nezatěžující životní prostředí. V těchto otázkách vám rádi poradí ve firmě Provodu. Jsou to odborníci ve všem, co se týká vody, ať pitné, splaškové, dešťové či odpadní. Na vaše otázky vám rádi odpoví jak mailem, tak i telefonem a rádi vám poradí ohledně vaší konkrétní situace. Žádný problém s vodou pro ně není neřešitelný.