Nemoci okolo nás


Problémy s dýchacími cestami každý rok zatěžuje lékaře i nemocnice, protože každý rok se zhoršuje průběh různých nemocí. Chybí léky, lidé se musí sami léčit doma, a na specializované vyšetření se často v akutních případech čeká i několik dní. Drtivá většina lidí během podzimu a zimy prodělá minimálně rýmu, která umí člověku také pořádně znepříjemnit život. Všechna respirační onemocnění by ale nemusela být tak rozšířená, kdyby lidé nebyli bezohlední.

covid test

Proč se nemoci tak rychle šíří?
Základní typy nemocí se dělí na

  1. bakteriální a
  2. virové.

Virové onemocnění se dá chytit http://www.domaci-vcelarstvi.cz/vcelarovy-cinnosti/jak-chytit-roj.html celkem snadno – dotykem, přenosem přes sliznici – třeba když si ve vašem okolí někdo kýchne nebo kašle a vy virus vdechnete. I když se pro svou imunitu snažíte udělat přes rok maximum, stejně většinou něco chytíte vy i vaše děti. Mezi závažná virová onemocnění patří covid, který se u nás poprvé objevil před třemi lety. Přenáší se kapénkami, takže stačí být v přítomnosti někoho nakaženého a můžete si být celkem jisti, že pokud dotyčný okolo sebe prská a nebo si zakrývá ústa rukou, kterou pak sahá okolo sebe, že za pár dní budete nemocní taky.

žena nemoc

Většina lidí se snaží nemoci rozchodit nebo vyležet doma, protože třeba mají obavy ze ztráty zaměstnání. Nejlepší je mít doma antigenní testy a v případě onemocnění si ho udělat, abyste věděli zda jde o obyčejné nachlazení a nebo o covid, který může být životu nebezpečný hlavně pro chronicky nemocné jedince a starší lidi. Proto je dobré zůstat doma, abyste nemoc nešířili a také aby se vám nepřitížilo. Nemocní mají zkrátka zůstat doma po dobu nezbytně nutnou, a každý normální člověk to musí pochopit. Testy jsou vysoce přesné a citlivé, takže se hned dozvíte, jestli jste chytili covid a nebo máte jiné onemocnění které bude třeba léčit i antibiotiky. V případě respiračního onemocnění je dobré mezi lidmi nosit respirátor, který omezí nákazu.