Síla hesla

Každý do dělá něco na počítači to zná, přihlášení do počítače při spuštění, přihlášení do e-mailu, přihlášení do internetového bankovnictví, přihlášení do aplikací, přihlášení do her. Desítky hesel a uživatelských jmen, které si musíme pamatovat. Kdo z nás by si někdy nezakládal účet. Možná používáte univerzální uživatelské jméno, abyste si jich nemuseli pamatovat několik a používáte i stejná hesla nebo alespoň hodně podobná.

počítač

Pokud se přihlašujeme do nějaké placené domény, většinou první přihlášení proběhne po ověření našeho mailu nebo telefonu a je nám nastaveno nějaké heslo, které bychom ale měli změnit. Všeobecná zásada zní, jednou za as si změnit veškerá hesla. Možná si říkáte, že co zrovna vám by mohl někdo ukrást, ale i nabourání do Facebooku nebo e-mailu je velice nepříjemné a nikdy nevíte, co vaším jménem může někdo provádět a posílat.

Mnozí hrajete počítačové hry, které potřebují herní servery, ke kterým se musíte přihlásit. Přihlášení https://gamerhost.pro/main/login vyžaduje vždy zadání uživatelského hesla a jména. Ne každá hra je jen hrou, někdo do her investuje i peníze, aby si vylepšil herní pozici apod. a to potom nabourání se do herního účtu je i o finanční ztrátě. A o pocitu, když vám někdo něco ukradne, to se ani nemusíme zmiňovat, krádež jako krádež, někdo vám vlezl do vašeho prostoru, do vašeho soukromí.

heslo

Můžete mít své vlastní finty, jak si nastavovat hesla, ale věřte, že pokud nějaké aplikace nebo program vyžadují složitá hesla, je k tomu důvod. A můžete si být jistí, že pokud máte všude nastavená stejná hesla, lehce se můžete dostat do velkých problémů. Nepodceňujte sílu hesel a zvolte si nějaký systém, abyste si svá hesla pamatovali a nemuseli je mít napsaná na papírku. Věřte, že datum vašeho narození nebo vaše jméno skutečně nejsou silné heslo. Ale zkuste nějakou kombinaci a už to bude lepší.