Jak investovat chytře?

Inflace se stala strašákem poslední dvou let. Dosahuje nejvyšších hodnot za celou existenci samostatné České republiky a tak není divu, že lidé hledají způsoby, jak svoje peníze ochránit před znehodnocením. Většina lidí ale stále dělá tu chybu že peníze mají doma a nebo na běžném účtu v bance, což ale nijak nepomáhá. Důležité je peníze pořádně investovat. Jaké druhy investic znáte?

peníze mince

Mezi nejrozšířenější investice patří dluhopisy a akcie. Je důležité se o nich nejprve něco dozvědět a až potom do nich vkládat peníze. Někdo kdo tomu nerozumí může o svoje vložené peníze velice snadno přijít. Lidé příliš nevěří tomu jak akciový trh funguje a tak v době, kdy hodnota jejich akcií padá, mají tendence je prodávat. Jenže právě v takový okamžik je největší šance že o peníze přijdou a prodělají. Jestli se v akciích nevyznáte, investujte raději do ověřených komodit.

Zlato, stříbro a drahé kameny si svou cenu drží víceméně stále. Pokud máte nějakou tu korunu navíc, můžete nakupovat i zlaté slitky o pár gramech. Každý gram se počítá. Je to daleko lepší než šetřit desítky let a nakonec si z napojených peněz nekoupíte skoro nic. Pokud ale máte finance ke koupi nemovitosti, uvažujte právě o této investici. Nemovitosti si svou hodnotu velmi dobře drží. Pokud se vám žádná nemovitost nelíbí, zkuste zapátrat v zahraničí.

byty u moře

Prodej domu u moře může být ideální investicí právě pro vás. Velmi oblíbené je Chorvatsko, kam ročně proudí stovky tisíc lidí. Pokud si zde koupíte například byt v novostavbě přímo u moře, nejen že zde budete mít skvěle uložené peníze do budoucna, ale také získáte pasivní příjem, pokud se rozhodnete byt pronajímat turistům. Svůj nový byt můžete samozřejmě využívat i pro svoje potřeby a můžete zde mít svůj letní sídlo. Nabídka se mění každým měsícem, a výstavba nových bytů ke koupi stále pokračuje.