K čemu se hodí brazilská káva?

Věděli jste, že Brazílie je největším světovým producentem kávy? Neumíme si v našich končinách ani představit, jak velká ona produkce je. Někteří lidé tvrdí, že brazilská káva se produkuje v kvantitě, která ubírá na kvalitě, ovšem brazilská káva je velmi kvalitní a oceňují ji i vybraní znalci kávových zrn. Brazílie stojí za asi třetinu celkové produkce kávy na světě. Jaká vlastně je brazilská káva? Její chuťový profil se samozřejmě liší dle toho, o jakou odrůdu jde. Nicméně obecně můžeme chuť brazilské kávy popsat jako nasládlou, intenzivní chuť, kde se mísí čokoládové a karamelové tóny, velmi výrazná chuť a poměrně nízká kyselost. Pro ty, kteří upřednostňují kávu bez kyselých tónů bude brazilská káva tím pravím.

káva

Taková káva se skvěle hodí pro přípravu espressa a nápojů, kde je základem espresso. Jaké nápoje s použitím brazilské kávy si naprosto zamilujete?

Espresso

Jak už jsme zmínili, brazilská káva je ideální pro výrobu jedinečného espressa. Jedná se o malý šálek, v kterém je čistá káva bez příměsi vody navíc nebo mléka. Pokud milujete intenzivní chuť kávy, zamilujete si právě espresso.

Cappucino

Pravé italské cappuccino za použití vybraných brazilských zrn? Takový nápoj vás dostane rovnou do nebe. Podává se v předehřátém šálku, do kterého se spojí jedna či dvě porce espressa, které se zalije napěněným horkým mlékem. Pěny by mělo být více než tekutiny.

cappucino

Caffe latte

Jeden z nejoblíbenějších kávových nápojů vůbec. Je vlastně velmi podobná cappuccinu, jen se na jednu porci espressa přidají dvě porce napěněného horkého mléka. Pěny je tu podstatně méně.

Cortado

Cortado se spojením brazilské kávy je jedinečný zážitek. Začnete malým množstvím espressa, které doplníte stejným množstvím horkého, napěněného mléka, čímž neutralizujete hořkost kávy. Pokud máte rádi kávu bez hořkých a kyselých tónů, opravdu doporučujeme pro přípravu právě brazilskou kávu.