Menstruační kalhotky – pro váš komfort během menstruace

Menstruační kalhotky jsou menstruační pomůcka, která je skvělá v období menstruace. Pokud sháníte něco, co vám spolehlivě pomůže v období menstruace, udrží vás v suchu, čistotě a zajistí vám skvělý komfort, vyzkoušejte menstruační kalhotky. Jakmile je jednou vyzkoušíte, nebudete se chtít už nikdy vrátit k tampónům, vložkám nebo jiným menstruačním pomůckám.

kalhotky

Pro začátek je doporučené si koupit více kusů menstruačních kalhotek. Jelikož se menstruační kalhotky mění po zhruba 8–12 hodinách, budete jich potřebovat více, abyste si mohli vzít jiné v době, kdy se vám budou použité kalhotky prát a sušit. A nemusíte se bát, že by to pro vás zpočátku byla příliš velká investice. Můžete si pořídit levné menstruační kalhotky Myfemini.cz.

Jak vůbec menstruační kalhotky fungují? Skládají se z několika vrstev, které sají krev, zabraňují tomu, aby krev protekla na vaše oblečení a v neposlední řadě také jednotlivé vrstvy plní antibakteriální funkci, která zabrání množení bakterií a nepříjemnému zápachu.

spodní prádlo

Skvělé je samozřejmě také to, že menstruační kalhotky jsou opakovaně použitelné. Jednorázové menstruační pomůcky totiž představují pro ekologii naší Země dost velkou zátěž, jako všechny ostatní jednorázově použitelné věci. Opakovaně použitelných pomůcek existuje samozřejmě víc, třeba znovupoužitelné látkové vložky nebo menstruační kalíšek. Ze všech opakovaně použitelných menstruačních pomůcek mají ale právě menstruační kalhotky nejsnadnější aplikaci, jsou nejpohodlnější a nejsnadnější na údržbu.

Péče o ně je velmi snadná. Perou se jednoduše, jako jiné oblečení. Předtím je jenom dobré je namočit ve vlažné vodě a nechat odmočit, aby z nich pustila menstruační krev. Poté je operete na tolik stupňů, kolik uvádí výrobce jednotlivých kalhotek. A pak už je jen necháte uschnout voně na vzduchu a můžete je znovu použít.