Ušetřete za vytápění kombinací krbu a topení v podlaze

Ti z vás, co pamatují dobu socialismu a nástup „nové éry“ na začátku devadesátých let, se možná rozpomenou na chvíle, kdy se v naší zemi výrazně propagovala plynofikace. V té době měla spousta domů k dispozici pouze kotle na tuhá paliva, zejména na uhlí a koks, a tak se stávalo, že zkušenost s dřinou kolem tohoto způsobu vytápění razila plynofikaci cestu poměrně rychle do většiny obcí a měst. Mít v domě plynovou přípojku pak znamenalo pouze nastavit na termostatu potřebnou teplotu a nic jiného nebylo zapotřebí. Žádný uhelný prach, žádné skládání padesáti metráků paliva do sklepa, žádné přikládání, žádný popel, žádné zatápění a žádné teplotní šoky.

palivové dřevo

Doba se však mění a s rostoucí cenou zemního plynu lidé přichází na to, že rozumnější je vrátit se k osvědčenému způsobu vytápění užitných prostor, pouze s tím rozdílem, že tentokrát je v kurzu namísto koksu palivové dřevo. Velkému zájmu se také těší podlahové topení a kombinace obou těchto prvků vytváří v obytných místnostech velmi úsporné a zároveň komfortní řešení.

topení v krbu

Topit dřevem v krbu, jehož vůně vám nemůže uniknout, a navíc mít teplo na bosá chodidla třeba i na kamenné dlažbě je něco, o čem sní mnozí z vás, a co také někteří již reálně plánují v podobě smělého projektu. Obávat se dnes není třeba ani úniku vody z podlahového topení, protože existují metody, jimiž se místo defektu nalezne velmi rychle a efektivně, aniž by se musela podlaha celá vybourat.

Máte-li zájem o propojení krbového vytápění s teplovodním výměníkem a potrubím v podlaze, požádejte o konzultaci instalatéra kanalizace-instalateri.cz, který vašemu požadavku vtiskne reálnou podobu nejprve v podobě projektu a poté samotnou realizací. Podlahové topení s krbovým výměníkem je řešení nadčasové, na něž má minimální vliv výkyv cen energií na trhu, a i kdyby bylo nejhůř a cena palivového dřeva začala prudce stoupat vzhůru, stále lze dřevo nasbírat v lese v podobě šišek či spadaných suchých větví.