Možnosti dnešní doby jsou nevyčerpatelné

Dnešní doba má až tolik možností všechno, že si toho dokonce přestáváme vážit a chceme stále víc a víc. Zapomínáme ale na to, že toho máme opravdu hodně a kdybychom žili v dřívější době jako například naši rodiče, asi bychom moc dlouho nevydrželi a nevěděli, co máme dělat. Lidé v té době ale museli normálně fungovat a museli si vymyslet něco, aby se neunudili k smrti. Ovšem to také nebylo moc jednoduché, v té době nebylo moc co vymýšlet, navíc ani lidé nemohli nic vymýšlet, tehdejší režim to totiž zakazoval.

3D tisk

Když už se ale někdo odvážil, tak za to opravdu dost zaplatil, takže se lidé moc ani nepokoušeli nějak vyčuhovat z davu. Ani nemohli říct svůj názor, takže raději byli jen roboti a chodili z práce a do práce a neměli v životě prakticky žádnou zábavu a nic šíleného. Nedá se ale říct, že by po tom netoužili. Jen zkrátka nemohli. Kdyby mohli, tak jezdí na dovolené po celém světě, ale bylo to zakázané.

3D tiskárna

My dnes můžeme jezdit kam chceme, můžeme dělat co chceme, dokonce můžeme i říct, co chceme a stěžovat si veřejně na všechno, co chceme. To je něco, co lidé dříve neznali a nemohli to běžně dělat. Tak moc to chtěli, ale strach byl silnější, tak se k tomu málokdo odvážil. Raději měli pohodový život a chtěli zajistit budoucnost svým dětem, tomu se říká obětovat se, což v dnešní době zas tolik lidí neumí a je to někdy na škodu. Mít všechno totiž znamená chtít mnohem víc, což je smutné, ale je třeba si opravdu uvědomit, jaké možnosti všichni máme. Souvisí to i s vynálezy a s tím, že je můžeme využívat, jak chceme. Třeba takový 3d tisk v Plzni je pro nás nejen potřebný, co se týče náhrad v oblasti medicíny, ale můžeme si v něm vytisknout cokoliv, klidně i nějakou sochu a dekoraci. To už se v dnešní době běžně dělá. Proto bychom si měli všichni vážit možností, které máme, a že jich není dvakrát málo. Navíc všechny tyto možnosti můžeme využít a nikomu to nevadí, jsme totiž každý svobodný, nejen ti, co nás vedou a vládnou nám, ale i my sami.