V plastové obálce budou vaše dokumenty v bezpečí


Potřebujete odeslat poštou například kupní smlouvu, notářsky ověřený podpis a podobné důležité a zásadní dokumenty? Anebo zasíláte tímto způsobem staré časopisy, knihy či kalendáře z minulého století v rámci sběratelských retro výměnných akcí? Posíláte zákazníkům vybrané textilní zboží ve vašem e-shopu a nechcete přitom sázet na velké a neskladné kartonové krabice? Pak je tu pro vás připravena plastová obálka.

papírové obálky

Co je na plastové obálce tak zajímavého, a proč po ní sáhnout raději, než po jiném řešení, například z papíru?

Plast je pevný – nepředstavujte si tyto výrobky jako mikrotenový sáček, do něhož vložíte svačinu, a při nešetrném zacházení s vaší taškou se svačina vysype nebo vylije do jejího obsahu. Fólie na výrobu obálek jsou velmi pevné a bez problémů přečkají transport přepravní společností. Tímto způsobem lze převážet papír, textil, výrobky z plastu či ze dřeva nebo z kovu, ovšem pouze takové, které nemají ostré hrany.

barevné polštářky

Velikost obálek – toto je jedna ze zásadních výhod velkých obálek. Některé jsou větší, než nejrozšířenější formát A4, tím pádem lze do nich umístit i větší kusy textilií nebo předmětů z papíru. Obálky však nedrží pevný tvar, jsou ohebné, a musíte počítat s tím, že budou kopírovat tvar vloženého předmětu. Velká obálka je velice vhodná například pro ukládání a rozesílání ložních souprav, polštářků, závěsů, ubrusů atp.

Obálky jsou barevné – barva obálek rozveselí mysl a zkrášlí den. Můžete tímto způsobem také odlišit svou zásilku od ostatních a využít pastelových barev podle oblíbenosti. Například při odesílání dárků k narozeninám využijete oblíbené červené barvy vašeho přítele a vaší mamince pošlete pro změnu obálku barvy žluté nebo zelené. Barevnou obálku však využijete i v domácnosti pro lepší identifikaci uloženého sezónního oblečení do šatní skříně nebo pro ukládání některých dětských hraček.