Vyrobit si ji zvládnete sami


Zahrada je radost
Mít u domu zahradu je skvělé z mnoha důvodů. V dnešní době, kdy zdražuje jídlo prakticky pořád, je vítanou možností pěstovat si doma vlastní jídlo. Domácí, vlastnoručně vypěstované zelenině a ovoci, se nic nevyrovná. Roste obliba domácího pěstování, a kdo má alespoň nějaký pozemek, ten se snaží ho využít právě k pěstování. Cesta za vlastními výpěstky je sice dlouhá a často i pěkně trnitá, ale ten pocit, když se na podzim zakousnete do vlastních jablek nebo si uděláte salát ze svých rajčat, je opravdu k nezaplacení.

ženy terasa

Stále více lidí chce pěstovat
Je sice stále více než dost lidí kteří berou zahradu hlavně jako místo pro odpočinek, ale roste počet majitelů zahrad, kteří svou zcela odpočinkovou zahradu mění v pěstitelský ráj. Vypěstovat alespoň něco je daleko lepší než nemít vůbec nic. Je ale potřeba počítat s tím, že prvotní pokusy mohou dopadnout nezdarem. Je potřeba se nevzdávat a odměnou vám budou vlastní výpěstky.

Pokud máte opačný problém a zahradu máte jen na pěstování, nejspíš si říkáte že by nebylo špatné mít kousek místa pod širým nebem, kde byste se mohli natáhnout a odpočinout si po práci. Dát si venku na dvorku nebo zahradě něco dobrého vůbec není k zahození. Ideální je terasa, kterou si sami dokážete vyrobit z dřevěných trámů a dřevěné podlahy či dlažby.

dřevěná terasa

Postavit terasu si můžete kompletně sami a nebo si koupíte terasu v podobě skládačky, kterou si složíte podle přiloženého návodu. Jakmile budete mít hotovo, budete muset udělat podlahu. Mnoho lidí si vybírá dřevěná prkna, která vypadají opravdu krásně a dají se sladit s konstrukcí terasy. Pokud si budete dělat dřevěnou podlahu, budete potřebovat terče pod terasu Quadrofixing.cz, které vám usnadní montáž terasy do roviny. Nepodceňujte přípravu a nakupte si materiál předem, aby vám nic nechybělo. A za pár dní už budete sedět pod terasou a vychutnávat si kávu.