Kam se hodí oboustranný betonový plot

Kde si sousedé vypomáhají

Tam, kde si lidé v rámci sousedských vztahů dobře rozumí, nebývá problém dohodnout se na společném postupu řešení oplocení. Někdy jsou dokonce někteří lidí přístupni tomu, uhradit každý polovinu nákladů na jeho výstavbu. Mezi sousedícími parcelami může být umístěn docela nízký plůtek ze dřeva, anebo se tu ujme živý plot z tújí, smrčků, zeravu, tisu, ptačího zobu, hlohu, habru, buku či javoru.

betonový plot

Dalším vhodným řešením je betonový plot oboustranný. Betonové desky se pro toto řešení volí s dekorativní výzdobou z obou stran, aby oba sousedé měli na lícové straně okrasné prvky. Odlévaný beton pak na svém povrchu připomíná dřevo, lámaný kámen, oblázky, různé nepravidelné tvary anebo geometrické útvary a při vhodně voleném dekoru může být oplocení skutečně z estetického hlediska velmi zajímavé a atraktivní.

rostliny na zdi

Beton se také odlévá v několika barevných odstínech a zde bychom rádi připomněli, že je možné jednotlivé desky mezi sebou kombinovat například v podobě šachovnicových polí – střídavě například světle šedou či okrovou barvu s hnědo červenou. U šachovnicového řešení se lidský zrak zaměří zejména na samotný barevný kontrast a nevnímá tolik konce desek, které na sebe v některých vzorech nemusí úplně dokonale navazovat, a je tu viditelná spára.

Kde potřebujete soukromí a pěkný výhled

Betonový plot mohou ocenit lidé, co z jejich pozemku musí pozorovat nezajímavé a nevzhledné okolní stavby, například parkoviště, silnice a dálnice, sklady, výrobní haly, nákupní centra a podobné stavby průmyslového rázu. Zároveň se tu hodí zajištění soukromí, zejména tam, kde před pozemkem vede chodník či příjezdová komunikace, a lidé mají na zahradu nerušený výhled. Výhodou betonového oplocení je volitelná výška, první blok desek lze totiž zapustit do země a tím pádem docílit řešení takřka na míru. Omezeni jste pouze technickým parametrem maximální povolené výšky výrobcem, a sice 250 cm.