Pracujete často na zahradě? Stavíte? Rekonstruujete? Tak nezapomeňte na pracovní oděvy a další ochranné pomůcky!

Pracujete často na zahradě? Stavíte? Rekonstruujete? Rádi trávíte svůj volný čas domácím kutilstvím? Pokud ano, jistě občas přemýšlíte o tom, do čeho se obléknout, abyste si své oblíbené kalhoty nebo trička nezničili. Nabízí se jednoduché řešení! Vyzkoušejte pracovní oděvy. Jsou ideální nejen do zaměstnání, jejich funkční vlastnosti oceníte i doma. Budete překvapeni širokým sortimentem, který uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Co vše se v oblasti pracovních oděvů nabízí? A jaké užitečné funkce jednotlivé kousky mají? To se dočtete v následujících řádcích.

Pracovní oděvy - www.tomiscz.cz

Montérky, kalhoty i kombinézy

Zdaleka nejznámější součástí pracovního oděvu jsou montérky. Nejčastěji jsou modré, nabídka se již ale rozšířila i o šedé, černé, zelené, oranžové nebo červené. Oblíbené jsou i barevné kombinace. V sortimentu najdete rozdílné typy pro pány i pro dámy. Výrobci dobře vědí, že i při práci nám to může slušet, proto se zaměřují i na design pracovních oděvů. Výhodou montérek je jejich pohodlnost při nošení. Vybrat si můžete typické s laclem nebo pouze do pasu. Obvykle na nich najdete i vyšší počet kapes, než je pro pracovní kalhoty typické. Do nich je možné ukládat všechno potřebné pracovní náčiní. Do kategorie montérek řadíme i bundy, blůzy, vesty a lehké kombinézy. Můžete si je zvolit ve stejném barevném provedení jako kalhoty, nebojte se ale ani výraznějších kontrastů. Podstatnější než vzhled je ale funkčnost oblečení. Pracovní oděvy chrání naše zdraví při práci. Nabízejí i spoustu speciálních funkcí. Mezi ně patří například kyselinovzdornost, žáruvzdornost nebo protiprořeznost. Pokud u montérek požadujete nějakou specifickou užitnou vlastnost, kontaktujte přímo výrobce pracovních oděvů. S radostí vám poradí, který typ kalhot vybrat. Ti nejlepší jsou schopni splnit jakékoli nároky na střih, kvalitu i barevné provedení pracovních montérek.

Pracovní oděvy - www.tomiscz.cz

Pracovní trička

Možná jste přesvědčeni, že po výběru montérek máte hotovo. Vyzkoušeli jste ale už pracovní tričko? Nepatří sice mezi typické pracovní oděvy, nicméně nabízí spoustu výhod. Pracovní trička totiž poskytují vynikající užitné vlastnosti. Některé z nich jsou antistatické, výstražné, nehořlavé nebo reflexní. Tyto speciální funkce trička získávají díky materiálům, které se používají pro jejich výrobu. Pokud si při vaší činnosti oblečete pracovní tričko, jistě oceníte jeho pohodlnost a celkový uživatelský komfort.

Pracovní trička - www.tomiscz.cz

Pracovní obuv

Pracovní oděv není jedinou ochranou, kterou můžete svému tělu při práci poskytnout. Ideální je doplnit jej o pohodlné pracovní obutí. Uvidíte sami, jak vám i náročná činnost půjde lépe a s větší radostí, když na ni budete náležitě oblečeni. K tomu patří i správně padnoucí a kvalitní boty. Pracovní obuv je základem komplexního pracovního oděvu. Pokud budete pracovat především venku, vybírejte celokožené boty, které poskytují dostatečnou ochranu před průnikem vody. Pro práci s motorovou pilou jsou vhodné protiprořezové boty. V dílně oceníte pracovní obuv s ocelovou špičkou. Ta poskytuje bezpečí pro vaše prsty. Do deště jsou ideální pracovní holínky. To ale stále není kompletní nabídka. Výrobci mají v sortimentu zimní pracovní obuv, galoše, pantofle, zdravotní obutí, nebo boty s planžetou v podešvi proti jejímu propíchnutí. Zkrátka je opravdu z čeho vybírat.

Pracovní obuv - www.tomiscz.cz

Dlaší ochranné pracovní pomůcky

3celovka

5558

Respirator

5688